Laktační poradenství Jihlava a celá Vysočina

Certifiková laktační poradkyně MAMILA

Chci poraditTarify

Čekáte první miminko a nevíte jak na kojení?

První miminko jste z nějakého důvodu nekojila a nechcete, aby se to opakovalo?

Kojení je to nejvíc, co matka může svému miminku dát, ať z krátkodobého, tak i dlouhodobého hlediska. Někdy to může znamenat i velké úsilí a boj, ale věřte, za ten to vždy stojí.

Kojení není pro miminko a maminku pouze jídlo, je to mazlení, navazování vztahu, uklidnění od bolesti, od strachu, uspání a mnoho dalšího. Proč ženy nechtějí s kojením přestat je jednoduché, je to jen a jen jejich chvíle, které tráví se svým miminkem a nikdo jim to nemůže vzít. A za další většina maminek ví, že je to pro děťátko nenahraditelná zlatá tekutina.

Tarify

Předporodní příprava KOJENÍ

Jedná se o předporodní přípravu kojení a péči o novorozence. Většinou trvá hodinu až dvě. Projdeme spolu techniku kojení, možné polohy, praktické rady co, kdy, jak dělat a čemu se raději vyhnout.

Vhodné pro všechny nastávající maminky, které chtějí mít na startu s miminkem jasno. Na tuto teoretickou část kojení můžeme navázat návštěvou hned v porodnici, nebo po vašem návratu domů.

600 Kč/hod

Konzultace PŘI OBTÍŽÍCH

Jedná se o osobní návštěvu u vás doma. Většinou trvá hodinu až dvě. Projdeme spolu techniku kojení, nastavíme správnou polohu, navýšíme laktaci, najdeme spolu vaše problém/y při kojení.

Vhodné pro všechny maminky, které si nejsou jisté, cítí, že něco není s kojením v pořádku, chtějí se zbavit kloboučků. Miminko nepřibírá na váze, je stále nespokojené, nebo naopak hodně spavé a další.

800 Kč/hod

Správné NOŠENÍ dětí

Jedná se o správné ergonomické nošení novorozence i větších dětí v šátku či nosítku. Většinou trvá hodinu až dvě. Projdeme spolu možnosti nošení, vámi vybrané úvazy, praktické rady co, kdy, jak dělat a čemu se raději vyhnout. Vhodné nejen pro ženy, ale i jejich partnery.

 • Kříž s kapsou uvnitř
 • Kojo úvaz
 • Kříž s kapsou venku
 • Nošení na zádech

800 Kč/hod

Správný rozjezd  2 + 2

Balíček zahrnuje 2 hod předporodní přípravy kojení a 2 hod konzultace po porodu.

PŘED PORODEM
Jedná se o předporodní přípravu kojení a péči o novorozence. Projdeme spolu techniku kojení, možné polohy, praktické rady co, kdy, jak dělat a čemu se raději vyhnout.

PO NAROZENÍ MIMINKA
Z teoretické části spolu přejdeme na část praktickou. Dle potřeby vás navštívím hned v porodnici, nebo po vašem návratu domů. Nabízím jak konzultace kojení tak i konzultace správného ergonomické nošení novorozence v šátku či nosítku.

2 000 Kč
(Cena nezahrnuje jízdné)

Pořád spolu

Nebudeš na to sama! Kontinuální péče v celém vašem příběhu kojení.

Tento balíček zahrnuje podporu po celou dobu kojení jednoho miminka nebo dvojčátek. Jedná se o období od těhotenství až do odstavu (2 – 3 let věku děťátka).

Začínáme předporodní přípravou kojení a péči o novorozence. Projdeme spolu techniku kojení, možné polohy, praktické rady co, kdy, jak dělat a čemu se raději vyhnout.
Z teoretické části spolu přejdeme na část praktickou. Dle potřeby vás navštívím hned v porodnici, nebo po vašem návratu domů. Nabízím jak konzultace kojení tak i konzultace správného ergonomické nošení novorozence v šátku či nosítku.
Následně spolu projdeme dalšími tématy jako jsou například příkrmy, zimní nachlazení apod.

15 000 Kč

Podpůrná skupina kojení

Slouží ke vzájemné podpoře maminek při kojení a ke sdílení a předávání zkušeností s kojením.

Vhodná pro všechny ženy, které teprve čekají miminko a chtějí se na kojení připravit, podívat se, jak kojení probíhá u různě starých dětí, jak vypadá správné přisátí, dále pro maminky, které chtějí sdílet své zkušenosti, podpořit a poradit ostatním maminkám, nebo naopak potřebují podporu v co nejdelším kojení, potřebují i opakovaně poradit s kojením.

Pořádám každý měsíc v Jihlavě v kavárně Paseka. Helenínská 497/28A, 586 01 Jihlava

150 Kč

Jízdné 10 Kč/km

Spolupráce

Gynekologická ambulance
Freya GYN s.r.o.
Proplacení zdravotní pojišťovnou.

Rady tvých kamarádek, sestry, maminky ohledně kojení nejsou často správné zrovna PRO TEBE

Máš problém s

 • bolestivými bradavkami?
 • Zatvrdlinami a zánětem v prsu?
 • Tvorbou nebo tokem mléka?
 • nepřisávajícím se miminkem?
 • Váhou děťátka, které ubývá na váze?
 • Děťátko začíná tvůj prs odmítat, odtahuje se a pláče?
Jsi maminka, která

 • chce zkonzultovat správnou techniku kojení (správná poloha, přisátí)?
 • Si je nejistá, zda její děťátko opravdu pije?
 • Potřebuje navýšit tvorbu mléka?
 • Se chce zbavit kloboučků?
 • Má nespokojené, plačtivé děťátko?
 • Má hodně spavé miminko?
Neváhej zavolat, popřípadě poslat zprávu, email. Nikdy mě neobtěžuješ! Tuto práci jsem si vybrala, protože je mému srdci blízká a velmi mě baví.

Co obnáší mé služby a čeho společně můžeme dosáhnout?

 • Vysvětlím vám, co potřebujete o kojení vědět už v průběhu těhotenství.
 • Vysvětlím vám, co je klíčové pro úspěšné kojení.
 • Zkontrolujeme, zda nepoužíváte špatnou techniku kojení.
 • Ukáži vám správnou polohu a přisátí co nejdříve po porodu.
 • Naučím vás, jak poznat, kdy miminko pije mléko.
 • Naučím vás zhodnotit, zda miminko vypije dost mléka.
 • Naučím vás, co dělat, když miminko při kojení usíná.
 • Naučím vás, jak má miminko otevírat pusinku.
 • Pomůžu vám, od bolesti bradavek a prsou.
 • Pomůžu vám s miminkem, kterému se nedaří přisát.
 • Pomůžu vám s miminkem, které nepřijímá dostatek mléka.
 • Pomůžu vám, když máte příliš mnoho mléka.
 • Poradím vám, jak pokračovat s kojením po 6. měsíci.
 • Pozvu vás do podpůrné skupiny kojení.
 • Poskytnu vám potřebnou podporu, abyste dokázala překonat náročné situace.

Pro koho je vhodné osobní setkání či konzultace a co se při nich dozvíš?

 • Pro těhotnou ženu – Jak porod ovlivňuje kojení? Jak dosáhnout, aby došlo hned po porodu k samopřisátí? Jak bez vážení poznat, že vaše miminko dostatečně pije?
 • Pro ženu hned po porodu – než se vyskytnou jakékoli problémy – Předejdete zbytečnému nalití prsou. Projdeme spolu, aby bylo kojení první a druhý den po porodu nejintenzivnější.
 • V šestinedělí – která přišla z porodnice domů – kontrola správné techniky kojení, Poradenství v péči o miminko, Nošení dětí v šátku či nosítku, látkování dětí.
 • Která své miminko kojí, nebo nosí v šátku či nosítku.
Laktační poradkyně
Laktační poradkyně
Laktační poradkyně

Reference

Zpětná vazba mých klientek

Paní Prokopovou, jako laktační poradkyni, mohu vřele DOPORUČIT!!! Po 2 týdnech trápení jsem si na stránkách mamila.sk našla na paní Prokopovou kontakt a odhodlala se zavolat si o pomoc. Ještě tentýž den přijela, bylo zkontrolováno přisátí, technika kojení a společně jsme hledali důvod našich problémů, na který jsme přišly a díky pomoci jsme mohly začít opět kojit v klidu a pohodě. I nadále jsme zůstaly v kontaktu a LP se sama aktivně zajímala, jak nám to jde a případně radila s dalšími postupy. Díky, za takovou péči!!!

★★★★★

Tereza

Paní Radka je moc milá, ochotná (přijela hned druhý den) a profesionální poradkyně. Pomohla nám zbavit se kloboučků i umělé výživy, které jsme si bohužel po porodu císařským řezem přivezli z porodnice. V průběhu celého procesu nám byla oporou a předala nám zkušené rady. Určitě ráda doporučím. Díky, více takových žen na správném místě!

★★★★★

Dita

Když jsem paní Radku oslovila a požádala o pomoc s dcerkou, která mi začala bojkotovat kojení, vůbec neváhala, odpověděla okamžitě a hned druhý den přijela k nám domů. Celé setkání bylo velice milé. Probraly jsme společně chyby, které jsem dělala, paní Radka mi poradila, jak je napravit, a především mi dodala odvahu pokračovat v kojení, moc mě psychicky podpořila a za dva dny nás přijela zkontrolovat. Nejvíce si cením toho, že je se mnou paní Radka stále v kontaktu a mohu ji kdykoliv napsat, pokud si nejsem jistá, zda dělám něco dobře. Sice je náš bojkot kojení během na delší trať, ale jen díky paní Radce je to každým dnem o malý krůček lepší. Paní Radku mohu jen doporučit a už teď vím, že v případě dalšího miminka, bude paní Radka volbou číslo 1 při návratu z porodnice.

★★★★★

Martina

S vašimi službami laktačního poradenství jsem byla velmi spokojena. Oceňuji Vaši návštěvu hned druhý den po zkontaktování, ochotu, podporu a neustálý zájem o průběh léčby bolestivé bradavky. Vaše doporučení a rady jsem sladila s vlastními pocity a potřebami tak, aby vše vyhovovalo mě se synem a nyní ve 3 měsících věku syna jsme se dopracovali k bezbolestnému kojení, které si užívám 🙂 Děkuji Vám!

★★★★★

Petra

Paní Prokopovou jsem kontaktovala přes mail, kvůli své nejistotě ohledně kojení dvouměsíčního miminka. A ač jsem dlouhou dobu váhala, byla jsem ráda, že jsem to udělala. Překvapila mě ochota, příjemná komunikace a snaha náš problém vyřešit. Paní nás později navštívila a opravdu nám pomohla. Vysvětlila mi mnohé otazníky ohledně kojení a od té návštěvy, naše problémy najednou zmizely. Takže musím jenom chválit, doporučit a určitě bych se při jakékoli další pochybnosti, nebála na paní Prokopovou znovu obrátit.

★★★★★

Monika

Paní Prokopovou jsem oslovila s prosbou o pomoc při kojení, kojit jsme zvládali, jen to bylo bolestivější. Měli jsme 1 osobní schůzku, kde si nás prohlédla a poradila v technice kojení. Poté jsme již vše řešili online. Měla jsem na ni postupem času mnoho dotazů – o bojkotech, cucání palce, nedostatku mléka apod. Je moc hodná, milá, empatická a vždy nám skvěle poradila. Za vše jí moc děkujeme a každému, kdo má jakýkoliv problém, paní Prokopovou s čistým svědomím doporučuji! Nám moc pomohla a nejen s kojením, ale i psychicky 🙂

★★★★★

Lenka

Kde jsem vás již navštívila

Batelov

Brodce

Čáslavice

Dobrohostov

Dobronín

Domamil

Havlíčkův Brod

Herálec

Hladov

Hodice

Horní Cerekev

Hříběcí

Humpolec

Jamné

Jihlava

Kaliště

Kamenice

Keřkov

Kněžice

Koječín

Koněšín

Kouty

Ledeč nad Sázavou

Luka nad Jihlavou

Malý Beranov

Malčín

Mírovka

Mladé Bříště

Moravec

Mrákotín

Nevcehle

Choteboř

Okrouhlice

Okrouhlička

Pavlov

Pávov

Pelhřimov

Pístov

Polná

Prostředkovice

Přibyslav

Puklice

Sedlejov

Sirákov

Smilov

Stařeč

Stránecká Zhoř

Střítež

Štoky

Tis

Telč

Trnava

Třebíč

Třešť

Úsobí

Valeč

Velká Bíteš

Velké Meziříčí

Veselý Žďár

Vysoké Studnice

Stonařov

Vílanec

Žďár nad Sázavou

Otevřít chat
Potřebuješ poradit?
Ahoj, jak mohu pomoci?